Windows Ürününü Şimdi Etkinleştir Ne Demek? (Solution)

Etkinleştirme, Windows kopyanızın orijinalolduğunu ve Microsoft Yazılımı Lisans Koşullarının izin verdiği sayıdan daha fazla cihazda kullanılmadığını doğrulamaya yardımcı olur.

Windows 10 etkinleştirme yapılmazsa ne olur?

Windows 10 ‘u etkinleştirmezsen hiç bir şey olmaz. Sadece ekranda sürekli etkinleştirmediğine dair bir uyarı görürsün. Bir de kişiselleştirme yapamazsın. Arkaplanı değiştirme, renk değiştirme, tema değiştirme gibi şeyleri yapamazsın.

Windows’u etkinleştirmek ne işe yarar?

Windows etkinleştirildikten sonra, Windows’un yüklü olduğu bilgisayar (ya da donanım) ile belirli bir ürün anahtarı ilişkilendirilir. Bu ilişkilendirme, ürün anahtarının aynı yazılım kopyasını birden çok bilgisayarda etkinleştirmek için kullanılmasını önler.

Windows’u etkinleştir uyarısı nasıl kaldırılır?

Hectopat

 1. Denetim masasına gir.
 2. Sistem ve guvenlik sekmesine gel.
 3. İşlem merkezi gir.
 4. İslem merkezi ayarlarını degistir ayarına gir.
 5. Kırmızı olan yere Windows etkinlestirme diye görürsün.
 6. Tiki kaldir, kaydet ve sonra yeniden baslat bilgisayarı.

Windows etkinleştir hatası neden çıkar?

Bu hataları neden görebileceğinize ilişkin nedenler: Windows ‘u etkinleştirmek için kullanılamayan bir ürün anahtarı girmişsinizdir. Farklı bir ürün anahtarı girin veya yeni bir ürün anahtarı satın alın. Windows 11’e yükselttiniz, ancak etkinleştirme sunucuları meşguldü.

You might be interested:  Minecraft Nasıl Indirilir Windows 7 2019? (Solved)

Windows 10 orjinal olmazsa ne olur?

Orijinal Windows 10 yerine korsan Windows 10 tercih edilmesi, özellikle de verilerin güvenliğini tehlikeye atıyor. Ayrıca bu tür yazılımlar, Microsoft tarafından sunulan güvenlik güncellemelerini de almıyor ve bu da bilgisayar korsanlarına karşı daha savunmasız kalınmasına neden oluyor.

Windows orijinal değilse ne olur?

Windows XP’in orjinal olmazsa, var olan Windows programlarının (Internet Explorer, Windows Media Player) yeni sürümlerini kullanamazsın. İşletim sistemi güncelleştirmelerini yapamazsın. Bazı programlarda gereken doğrulamaları kullanamazsın.

Windows Lisans süresi yakında dolacak ne demek?

Windows 10 işletim sistemi yüklü bilgisayarınızda bir donanım değişikliği yaptıysanız ya da yüklü olmayan bir bilgisayara Windows 10 işletim sistemi yüklediyseniz ‘ Windows Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak ‘ uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Bu uyarının anlamı, Windows ‘un yüklendiği ancak etkileştirilmediğidir.

Windows ürün anahtarı girmezsem ne olur?

Orijinal Windows 10 yüklerken bir ürün anahtarı girmezseniz (” Ürün anahtarım yok” seçeneğine tıklayın) ve bilgisayarınıza 10-ka dijital lisans atanmamışsa veya UEFI’de bir anahtarınız yoksa (hatta işletim sisteminin daha eski bir sürümünden itibaren), çok az sınırlamayla neredeyse tamamen işlevsel bir sistem elde

KMSpico zararlı mı?

Windows’u şu anda korsan olarak kullanıyorsunuz. KMSpico gibi yazılımlar sadece Windows’u etkinleştirilmiş gibi kandırırlar, hiç bir yararı yok. Aksine, bilgisayarı virüslere açık hale getirebilir.

Windows 7 etkinleştirme nasıl iptal edilir?

WİNDOWS 7 ETKİNLEŞTİRME KILAVUZU Komut satırında “slmgr /rearm” yazılır. Ekrana gelen uyarı “Tamam” tıklanarak kapatılır. Komut satırında “slmgr /ato” yazılır. Ekrana gelen uyarı “Tamam” tıklanarak kapatılır.

Windows deneme sürümü kaç gün?

Satın alacağınız bilgisayar ile birlikte bu ürünü de alırsanız, Windows 10 Home 30 günlük deneme sürümü yüklenerek, tüm driverları kurularak ve test edilerek gönderilmektedir.

You might be interested:  Windows 7 Ultimate Cd'Siz Format Nasıl Atılır? (TOP 5 Tips)

CMD ile Windows etkinleştirme zararlı mı?

Hayır. Performansın azalması mümkün değildir. Çünkü slmgr aracı Windows ‘un kendi aracıdır ve yaptığınız tek şey etkinleştirme modunu KMS moduna almak ve 3. parti bir sunucuya bağlanmak. KMS protokolü düşündüğünüz gibi güvenlik açıkları olan bir protokol değildir.

Windows 10 daki 0xc004f074 hatası nasıl çözülür?

Yöntem #3: SFC taramasını çalıştırarak sorunu çözün:

 1. Adım #1: Windows arama çubuğuna cmd yazın ve aratın.
 2. Adım #2: Komut İstemi ekranını yönetici olarak çalıştırın.
 3. Adım #3: Ekrana sfc /scannow yazın ve Enter’a basın.
 4. Adım #4: SFC taraması değişen bir süre sonunda tamamlanacak.
 5. Adım #5: Bilgisayarı yeniden başlatın.

Windows bildirim modunda ne demek?

3-) Windows bildirim modunda: Korsan Windows ‘ların bi süresi vardır demiştim ya, işte muhtemelen sizdeki Windows ‘un süresi doldu ve bu yüzden Windows bildirim moduna geçti. ” Windows bildirim modunda ” demek, kısacası “benim lisansım artık geçersiz, bana geçerli olan yeni bi lisans gir” anlamına geliyor.

Windows 10 etkinleştirme sunucusuna nasıl bağlanılır?

Toplam 2 Cevap

 1. Masaüstündeki Bu Bilgisayar simgesini sağ tuşla tıklayın ve Özelliklere gidin.
 2. Burada Etkinleştirme ve Windows Etkinleştirilmedi ibaresini göreceksiniz.
 3. Windows bilgisayarınız ile ilgili Dijital lisansı arayacak ve bulduğunda sizi uyaracaktır.
 4. Açılan ekranda Windows ‘u etkinleştir seçeneği olacaktır.

Leave Comment

Your email address will not be published.

Adblock
detector